„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza”

Maria Kownacka

   
 

Przesłanie Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień brzmi:

„Żyj tak, aby każdy kolejny dzień był niesamowity i  wyjątkowy. Wypełniaj każdą chwilę tak, aby potem wspominać ją z radością. Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu oraz uśmiechu innych. Szukaj w sobie siły i entuzjazmu. Żyj najpiękniej, jak umiesz...

Prześlij uśmiech, bądź życzliwym człowiekiem!!!

 

     Już od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół w Gręzówce razem z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi  uroczyście obchodzą 21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To sympatyczne święto przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie narodziło się pod nazwą World Hello Day. Było odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem.

      W tym roku szkolnym dzień ten został uczczony kolorem żółtym. 21 listopada odbyło się spotkanie przedstawicieli przedszkolaków, uczniów klas I – VIII SP oraz III gimnazjum z dyrekcją szkoły na którym została  przedstawiona krótka historia Dnia Życzliwości wraz  z przypomnieniem elementarnych zasad dobrego wychowania.  Uczniowie każdej klasy oraz grup przedszkolnych  przynieśli na spotkanie „łapki życzliwości”  z  mottem o życzliwości i dobrym zachowaniu. Utworzyły one szkolne  „drzewko życzliwości”. Serdeczne podziękowania należą się przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami p. Urszulą Jurzyk i Elżbietą Krasuską czynnie włączyli się w przygotowania. Wszystkim wychowawcom i uczniom dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowania  tego niezapomnianego dnia.

       Dzień Życzliwości i Pozdrowień minął pełen wrażeń i emocji. Życzymy, aby takich dni było 365 w roku.

 

     opracowanie: B. Mojska, I. Król

   
 

                       powrót...