Wigilijne spotkanie w klasie Ib

   
 

 

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze święta w roku. Są one pamiątką wielkiego wydarzenia w życiu chrześcijan. Zimą w betlejemskiej stajence narodził się Jezus Chrystus, od wieków oczekiwany Zbawiciel. Boże Narodzenie poprzedza cudowny wieczór, wieczór prawdziwego zbliżenia, przebaczania i miłości – Wigilia.

18 grudnia 2018 r. w klasie I b odbyła się uroczysta Wigilia. Dzień wcześniej mamy Mai i Jakuba, p. Monika Kaczor i Małgorzata Jankowska, zorganizowały warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci pod okiem mam ozdabiały pyszne pierniczki, które następnego dnia znalazły się na wigilijnym stole. W magiczny czas świąt uczniów i rodziców wprowadziła prezentacja na temat bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Następnie p. Monika Kaczor odczytała Ewangelię opowiadającą o narodzinach Syna Bożego. W świątecznym nastroju wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem i zasiedli do pięknie przystrojonego stołu. Kolejnym punktem było oglądanie prezentacji o tym jak święta obchodzone są w innych krajach, a także wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Spotkanie wigilijne zakończone zostało zapaleniem zimnych ogni na placu zabaw.

 Serdeczne podziękowania składam rodzicom za pomoc w organizacji tak wyjątkowego i niezapomnianego wydarzenia  klasowego.          

 

  opracowanie: E. Grom

   
 

           powrót...