Wycieczka w ramach projektu "Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków".

7 i 8 listopada 2018r. w ramach projektu unijnego "Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków" uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe, pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym jej celem było zwiedzanie stolicy, gdzie znajduje się bardzo wiele obiektów o charakterze zabytkowym, o ogromnym znaczeniu historycznym i kulturowym. Na początku wycieczki wszyscy udali się przed Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowali uroczystą zmianę warty. W trakcie spaceru można było także zobaczyć Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek oraz Pomnik Małego Powstańca. Popołudnie przywitało wszystkich w Planetarium, gdzie uczestnicy obejrzeli pokaz Słoneczna Podróż o ruchu Ziemi i wędrówki Słońca po niebie oraz  film 3D "Jesteśmy Kosmitami", wyświetlany na specjalnej kopule. Potem nastąpił czas beztroskiej i znakomitej zabawy w Centrum Nauki Kopernik.  Drugi dzień rozpoczął się spacerem po Łazienkach Królewskich, po czym młodzież wzięła udział w warsztatach naukowych Rozrywkowym Centrum Miasta Hulakula. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzali Muzeum Wojska Polskiego.

opracowanie: A. Krakowska, J. Rojewska, H. Szewczyk, B. Wysokińska