"Moda na odblaski"- II miejsce w powiatowym konkursie

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w ramach programu „Świeć przykładem”, zorganizował dla uczniów szkół podstawowych woj. lubelskiego – Konkurs  pt. ”Moda na odblaski”. Współorganizatorami jest Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie zaproponowała komendom powiatowym zorganizowanie konkursu „Moda na odblaski”. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży,         a także dorosłych, do noszenia odblaskowych elementów.

Na apel odpowiedziała m.in. Komenda Powiatowa Policji w Łukowie i zorganizowała akcję dla uczniów szkół podstawowych z powiatu łukowskiego, zaprosiła dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w akcji „Moda na odblaski”. Na zaproszenie odpowiedziało dziesięć placówek, a 19 drużyn prezentowało się w różnorodnych strojach,  których głównym elementem były odblaski. I Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”  odbył  się  we  wtorek,  20  listopada  w  Zespole  Szkolno  –  Przedszkolnym  w Łukowie. Stroje oraz ich prezentacja były oceniane przez komisję konkursową. Sędzią głównym był podinspektor Krzysztof Golba, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z łukowskiej komendy, a jej członkami Katarzyna Szczygieł, reprezentująca Starostwo Powiatowe oraz komisarz Jarosław Modrzewski.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: z klas I – IV (Miłosz Ginter, Maria Kozakowska, Maja Borowiak, Klaudia  Misiak, Bartek Czajka, Aleksandra Kalińska i Maciej Cegiełko) oraz z klas V – VIII (Wiktoria Lucht, Kacper Lucht, Mikołaj Korlaga, Cezary Kozakowski, Dominika Dołęga, Paulina Dołęga). Obie drużyny zajęły II miejsce. Uczniowie  wykazali się pomysłowością, kreatywnością i oryginalnością w tworzeniu i prezentowaniu strojów.

Odblaski, kamizelki, zwiewne sukienki, peleryny, opaski i inne ozdoby w bardzo widocznych kolorach królowały na wybiegu.

Dzieci, młodzież  ich opiekunowie  i rodzice pokazali, że odblaski można nosić na wiele różnych sposobów i świetnie przy tym wyglądać. Pierwszy taki pokaz mody wszystkim bardzo się podobał oraz promował bezpieczeństwo na drodze.

opracowanie: K. Szczygieł, E. Krasuska, E. Głuchowska