26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W związku z tym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju wydarzeniach. Aby poczuć smak piłkarskich emocji, tego dnia uczniom klas I zorganizowano Europejski Turniej Piłki Nożnej. Jedynym warunkiem uczestnictwa było posiadanie koszulki państwa europejskiego. 2 października uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe w ramach programu "Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków", też zaakcentowali swoją znajomość języka obcego, projektując prace plastyczno-językowe z najbardziej charakterystycznymi symbolami wybranych państw. Na zakończenie obchodów 8 października odbył się apel z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie obejrzeli scenki nawiązujące do różnych sytuacji życiowych, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna. Część artystyczną wzbogaciło wykonanie piosenek w języku rosyjskim i angielskim. Wręczono także nagrody za konkurs "Pocztówka z Europy".

opracowanie: B. Wysokińska, W. Tomaszewska-Peryt