Kochani Dziadkowie!

Jak można pomieścić w sobie

tyle trosk, ciepła i miłości.

Jak można podarować innym

tyle uśmiechu, dobroci i radości.

Jak można zdobyć zdolność,

by w trudnych chwilach nieść pociechę.

Jak można, stać się jak Ty Babciu i Dziadku,

cudownym człowiekiem?

Dzień Babci i Dziadka

W Zespole Szkół w Gręzówce Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisany jest w kalendarz najważniejszych środowiskowych imprez szkolnych. Ta wspaniała uroczystość odbyła się
24 stycznia 2019 roku w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Pani dyrektor Leokadia Kozioł serdecznie powitała Babcie i Dziadków oraz zgromadzonych gości: wicestarostę łukowskiego p. J. Kozioła, zastępcę wójta p. W. Szczygła, przewodniczącego Rady Gminy p.T. Federczyka, zastępcę przewodniczącej Rady Rodziców p. E. Korlagę, dyrektor Gminnej Biblioteki A. Śledź, sołtysów wsi Klimki i Gręzówki  p. K. Kędziorę i p. Leszka Kobojka, kierownika zespołu „Kumpel” p. B. Pochman oraz zastępcę naczelnika  p. S. Stępniewskiego i p. T. Wożniaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gręzówce. Po ciepłych słowach Pani Dyrektor i przedstawicieli władz samorządowych, rozpoczęła się część artystyczna.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny, mając  nadzieję, że ich występy sprawią Dziadkom wielką radość. W tym roku Święto Dziadków odbyło się w formie relacji telewizyjnej
z Gręzówki, malowniczej miejscowości na Lubelszczyźnie. Jako pierwsze wystąpiły dziecięce zespoły ludowe „Folklor” i „Lipka”.

Niezależnie kiedy i w jaki sposób, to bez wątpienia warto obchodzić zarówno Święto Babci jak i Dziadka” -  tak stwierdziły wnuki po przedstawieniu krótkiej  historii obchodów dnia Babci i Dziadka w Polsce i na świecie. Następnie wystapili najmłodsi wnukowie - przedszkolaki. Po występie maluchów, z najlepszymi życzeniami zatańczył zespół „Roztańczona paczka”. Potem wystąpili uczniowie z klas I – III. Mali artyści z przejęciem recytowali wiersze i  śpiewali piosenki tematycznie związane z tym świętem. Goście obejrzeli także różne pokazy taneczne. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy i ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Nie kryli również wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości mamy wniosły tort z zapalonymi dużymi fontannami, odśpiewano  „Sto lat” i wręczone zostały drobne upominki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Wszystko co było Waszym marzeniem, kochani Dziadkowie, co jest i co będzie
w przyszłości, niech nie uleci z cichym westchnieniem, lecz NIECH SIĘ SPEŁNI W CAŁOŚCI.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za  przygotowanie  poczęstunku  w postaci pięknie udekorowanych i pysznych tortów.

Uroczystość przygotowały wszystkie wychowawczynie z przedszkola i z klas I-III.

Koordynatorkami Dnia Babci i Dziadka były: wychowawczynie klas I –Regina Hermanowicz i Ewa  Grom

oraz wychowawcy klas IV –Tomasz Piros i Elżbieta Krasuska.

opracowanie: E. Grom, R. Hermanowicz, Małgorzata Kozakowska