DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

„Uśmiechnij się”

 „Uśmiech nic nie boli, nic nie kosztuje, nie wymaga wysiłku,

nie starzeje się, jest niezniszczalny, otwiera serca, ułatwia porozumienie”

   
 
 

21 listopada w naszej szkole obchodzony był „Dzień Życzliwości” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i Młodzieżowy Wolontariat oraz opiekunów biblioteki szkolnej.  To sympatyczne święto przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie narodziło się pod nazwą World Hello Day. Było odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem.  W tym roku szkolnym, jak karze tradycja, dzień ten został uczczony kolorem żółtym – jest to kolor słońca i optymizmu. W tym dniu zorganizowana została poczta życzliwości, każdy mógł w szczególny sposób przekazać życzliwe pozdrowienia dowolnej osobie w szkole. Została przedstawiona krótka historia Dnia Życzliwości wraz z przypomnieniem elementarnych zasad dobrego wychowania. Nie mogło zabraknąć piosenek o przyjaźni w wykonaniu uczennic klas gimnazjalnych.

W tym czasie uczniowie klas VII oraz III Gim spotkali się z przedstawicielami Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie, gdzie pan Grzegorz Dziurdziak wraz z uczniami w bardzo ciekawy sposób przybliżyli naszym uczniom tajniki swojej przyszłej pracy kelnera i barmana. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja savoir - vivru czyli dobrych manier przy stole, przygotowana przez naszych gości oraz pokazy barmańskie.  Na ręce Dyrekcji ZS nr 2 w Łukowie składamy serdeczne podziękowania za umożliwienie  naszym uczniom udziału w tak wspaniałym przedsięwzięciu.

             Nie zapomnieliśmy także o licznej grupie przyjaciół naszej szkoły, zostały im wręczone w ramach podziękowań za współpracę  balony napełnione helem wraz z życzeniami.

Młodzieżowemu Wolontariatowi, Samorządowi Uczniowskiemu, opiekunom biblioteki szkolnej  oraz wszystkim wychowawcom i uczniom naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie się w przygotowania  i aktywny udział.

             Dzień Życzliwości i Pozdrowień minął pełen wrażeń i emocji. Życzymy, aby takich dni było 365 w roku.

  opracowanie: K. Strzelec

   
 

                       powrót...