Pocztówka Ziemi Łukowskiej

12 kwietnia 2018r. w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się wręczenie nagród  laureatom II edycji konkursu fotograficznego pt. „Pocztówka Ziemi Łukowskiej”. Wśród nich, znalazły się aż 3 uczennice klasy Va: Kinga Krysa, Gabriela Korlaga oraz Julia Ługowska, które otrzymały dyplom i nagrody za wyróżnienie w I kategorii wiekowej (dzieci i młodzież do lat 18).

Konkurs zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej oraz Muzeum Regionalne w Łukowie. Jego celem było rozwijanie umiejętności dostrzegania walorów przyrodniczych i architektonicznych  w najbliższym otoczeniu a także promocja poprzez fotografię walorów przyrodniczo – krajobrazowych i architektonicznych Ziemi Łukowskiej.

W konkursie mógł wziąć udział każdy, kto zajmuje się fotografią amatorsko lub zawodowo, dlatego też dziewczęta wykorzystały zdjęcia zrobione na zajęciach z grafiki komputerowej w październiku 2017r., realizowanych w ramach programu „ Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków”.

Prace laureatów z tego konkursu będzie można obejrzeć i zakupić na katach pocztowych w gmachu muzeum.

opracowanie: B. Wysokińska