Ślubowanie klas pierwszych

PIK, PUK, TO JA TAKI MAŁY UCZNIACZEK

PUK, PUK ,TO JA PUKAM SZKOŁO DO TWYCH DRZWI

PUK , PUK TO JA PROSZĘ, BĄDŹ PRZYJAZNA MI

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Mali uczniowie poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli.
26 października 2017r.  pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gręzówce przeżywali niezwykłą uroczystość – Ślubowanie. To bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystości towarzyszyli dzieciom rodzice, babcie, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wszystkich zebranych na sali powitały wychowawczynie klas pierwszych Ia - p. Regina Olszewska , Ib - p. Agnieszka Federczyk oraz uczniowie klas IV. Pani Wicedyrektor Regina Hermanowicz skierowała miłe słowa do pierwszoklasistów oraz kilka cennych rad do ich rodziców.

Pierwszoklasiści w pięknych, galowych strojach i biretach na głowie udowadniali wszystkim zebranym, że są już gotowi, aby stać się pełnoprawnymi uczniami. Na dzień ślubowania pierwszoklasiści czekali od dawna. Do tej chwili przygotowywali się od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Uczniowie przygotowani przez wychowawczynie zaprezentowali program artystyczny, w którym ukazali swoje umiejętności wokalne , recytatorskie i taneczne. Wspaniałym występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. W obecności wszystkich zgromadzonych, dzieci odważnie złożyły ślubowanie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Wicedyrektor Regina Hermanowicz przez symboliczne dotknięcie ramienia każdego dziecka ,,dużym ołówkiem”. zaś wychowawczynie wręczyły swoim wychowankom Akt Pasowania na Ucznia.  Na pamiątkę tego podniosłego wydarzenia dzieci otrzymały z rąk Pani Wicedyrektor i uczniów klas drugich upominki . Po części oficjalnej na wszystkich uczestników uroczystości czekał przygotowany przez rodziców wspaniały tort oraz suto zastawione stoły łakociami . Pierwszaków występami artystycznymi oraz licznymi niespodziankami powitali uczniowie klas II i III pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Sosnowskiej i Ewy Grom.

Zakończeniem tego miłego i pełnego wrażeń dnia, był prezent od rodziców w postaci wspaniałego tortu oraz słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych. To było wydarzenie obfitujące w duże emocje.  Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i wychowawców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Rodzicom dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie w przygotowanie tak pięknej uroczystości.

Wychowawczynie kl.Ia – Regina Olszewska i kl.Ib- Agnieszka Federczyk

opracowanie: A. Federczyk, R. Olszewska