"Kulturalniak" Gminy Łuków 2017

Po raz czwarty w historii gminy Łuków, w czasie Inauguracji Roku Kulturalnego 2017/2018, wręczone zostały doroczne nagrody „Kulturalniak” Gminy Łuków za rok 2017. Uroczystość w tym roku odbyła się w Rolach. Inauguracja roku kulturalnego 2017/2018 była także okazją do wręczenia podziękowań i dyplomów uznania tym wszystkim, którzy tworzą lokalną kulturę, poprzez realizowane inicjatywy i przedsięwzięcia kulturalne w własnym środowisku oraz podejmują się współorganizacji imprez kulturalnych o charakterze gminnym i ponadlokalnym razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łukowie.

Tegoroczne nagrody „Kulturalniaka Gminy Łuków 2017” w postaci statuetki-rzeźby wykonanej przez rodzimego rzeźbiarza Roberta Sadło, z rąk Wójta Gminy Mariusza Osiaka, Z-cy Wójta Gminy Wojciecha Szczygła, Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Federczyka i Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Henryka Wysockiego otrzymali m. in.: Dziecięcy Zespół „Lipka” i „Folklor” z Zespołu Szkół w Gręzówce pod kierunkiem pani Doroty Sójki i Roberta Marcinek.

ZESPÓŁ  „FOLKLOR” zaprezentwał się w dwóch tańcach: pierwszy to taniec lubelski – CYGAN oraz KRAKOWIAK natomiast ZESPÓŁ  „LIPKA”  zaprezentował wiązankę tańców: POLONEZ  –  KRAKOWIAK  -  POLKA  LUBELSKA.

opracowanie: M. Kozakowska