Turniej szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce

pamięci p.pł Wacława Rejmaka ps."Ostoja"

Mistrzyni Polski do lat 15 Patrycja Waszczuk wygrała tegoroczny XV Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce który odbył się 28.10. 2017. To pierwszy przypadek w 15-letniej historii imprezy, by do rywalizacji przystąpił aktualny mistrz kraju, a o randze zawodów świadczy także fakt, że wśród gości był prezes Lubelskiego Związku Szachowego.

W turnieju, który od dwóch lat upamiętnia postać podpułkownika Wacława Rejmaka "Ostoję" wzięło udział 40 zawodniczek i zawodników m.in. z Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego oraz gminy Łuków i powiatu łukowskiego. W kategorii open Patrycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego wyprzedziła Andrzeja Rogozę reprezentującego LUKS Lubartów i Jakuba Szczygła z "Hetmana" Krynka. W kategorii uczniów ze szkół podstawowych turniej wygrał Wiktor Kukawski z Międzyrzeca Podlaskiego, drugi był Patryk Krawczak z UKS TSz "Zieloni" Zielonka, a trzecie miejsce zajęła Hanna Nurzyńska z "Gambitu" Międzyrzec Podlaski.

Wśród gimnazjalistów najlepsza była Patrycja Waszczuk, a za nią uplasowali się Wojciech Kakowski ze "Skoczka" Siedlce i Szymon Tuszyński z "Szachpolu" Łuków. Najlepsi szachiści otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Organizatorzy docenili również najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Pierwsze wyróżnienie przypadło 6-letniemu Maciejowi Waszczukowi z Międzyrzeca Podlaskiego, zaś drugie odebrał 73-letni Wacław Świniarski z Łukowa. Trofea wręczali prezes LUZSzach Piotr Piwowarczyk, zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł i dyrektor ZS w Gręzówce Leokadia Kozioł. Serdecznie dziękujemy zastępcy wójta gminy Łuków Wojciechowi Szczygłowi za sędziowanie w turnieju.

opracowanie: K. Sulej