FESTIWAL PATRIOTYCZNY

Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się 11 listopada 2017 roku parafia Zarzeczu Łukowskim. Rozpoczęła je msza święta z udziałem zaproszonych gości oraz przedstawicieli straży pożarnej, parafian, szkół biorących udział w festiwalu, który rozpoczął się po mszy. Poprzedził go występ parafialnego chóru. Festiwal pieśni niepodległościowych był przeplatany recytacjami wierszy. Wśród wykonawców z różnych szkół Gminy Łuków uczennice klas siódmych Zespołu Szkoły w Gręzówce w składzie: Maja Wolny, Maja Dołęga, Gabriela Celińska Drozd wykonały zespołowo jedną z przygotowanych pieśni. Festiwal zakończyły wystąpienia zaproszonych gości w osobie posła Krzysztofa Głuchowskiego oraz wójta Mariusza Osiaka na koniec wszyscy zaśpiewali Rotę przy organowym akompaniamencie księdza proboszcza.

opracowanie: T. Piros